piątek, 30 września 2011

Drugie życie metki

Dziś postanowiłam pokazać Wam jak można nadać drugie życie zwykłej metce.
Często zostawiam sobie metki od ubrań, tym razem na warsztat poszła nieduża (5,5x10,5 cm) czarna tekturka, która była przyczepiona do koszuli mojego męża.
Wystarczyło ją okleić ładnym papierem ze scrap.com-u, dodać kilka wykrojnikowych gałązek i motylków, a na odwrocie nastemplowaną sentencję pochodzącą z Agaterii. I zawieszka gotowa. Może być dodatkiem do prezentu, zakładką, albo po prostu sympatyczną ozdobą.
Wykrojnikową gałązkę kupiłam w Crafthouse.

A tak wyglądała metka przed przemianą ;)

środa, 28 września 2011

Serudcha dwa

Czasem zdarzają się prace, przy których wszystko idzie nie tak... właśnie ta kartka do takich należała. Co mogło się psuć, to się psuło - klej wychodził, papier krzywo się przycinał, maszyna odmówiła współpracy, zniszczyłam kilka papierów w czasie szycia, po wielokrotnym zmienianiu naciągu nici i poprawianiu bębenka udało mi się zmusić ją do poprawnego działania, ale za to skończyła mi się biała nitka i do końca dojechałam właściwie na oparach - czytaj resztkach z kilku szpulek.
A miałam zrobić szybko ślubną kartkę dla koleżanki z pracy. Jest składana, żeby zmieściły się podpisy wszystkich kolegów. Dodatkowo powstało pudełko-koperta, do której kartka jest wsuwana. Uff... mam nadzieję, że limit niespodzianek wyczerpałam na jakiś czas ;)


piątek, 23 września 2011

W morskich klimatach

Witajcie piątkowo :)
Chciałam Wam dziś pokazać kartkę w morskich klimatach. Ten uroczy stempel z Agaterii odbiłam na kilku różnych papierach, powycinałam odpowiednie elementy i skleiłam z nich cały stateczek. Zrobiłam chmurkowe tło, wg kursu, który pokazała Sasilla w tym poście. Wycięłam okrągłą ramkę i fale, a następnie nakleiłam je na piance, aby uzyskać przestrzenny efekt. Przewleczony sznureczek i metalowy ster miały dodać żeglarskiego smaczku. Pozostaje krzyknąć Ahoj! :)


piątek, 16 września 2011

Ramka w roli głównej

Moja dzisiejsza kartka jest dość prosta, no ale czy ten stempel-ramka z Agaterii nie jest wystarczająco ozdobny sam w sobie? Rameczka idealnie pasuje do drugiego, co do wielkości, wykrojnika spellbinders labels four.
Stempel odbiłam tuszem tsukineko sweet plum, dodałam ażurowy element wycięty wykrojnikiem Marianne, przeszyłam dookoła, a niektóre elementy podkleiłam taśmą 3D.
Za wisienkę na torcie robi wdzięczny motylek z wykrojnika Joy.


piątek, 9 września 2011

Swingująca kartka

Od dawna miałam ochotę na zrobienie kartki w takiej formie, uważam że jest bardzo interesująca i efektowna.
I w końcu się odważyłam. Ponieważ sam kształt jest już ciekawy, to nie szalałam z ozdobami. Główne miejsce zajmuje piękny stempel-cytat ze sklepu Agateria - od razu mi się spodobał! Niektóre z balonów poprzyklejałam na taśmie 3D, żeby uzyskać dodatkowy przestrzenny efekt.
Świetne papiery, moje ulubione ostatnio, pochodzą z Crafthouse.

środa, 7 września 2011

Ślubna z życzeniem

A życzenie dość nietypowe, bo miał się na kartce pojawić dodatkowo motyw cocker spaniela.
Mam nadzieję, że udało mi się sprostać zadaniu i wybrnęłam jakoś naturalnie :)
Kartka składana, ponieważ było sporo tekstu i trzeba go było zmieścić.wtorek, 6 września 2011

Promocja

Ja wpadam tylko na chwilkę z informacją o promocji w Agaterii. :)
Tylko dziś i jutro 7% rabat na zakupy - polecam i przypominam o trwającym na blogu Agaterii Candy.
Postaram się też wrócić dziś wieczorem z nową pracą, zatem miłego dnia i do zobaczenia :)

piątek, 2 września 2011

Święta tuż tuż...

Co prawda nie w kalendarzu, ale dla scraperek Boże Narodzenie w lipcu/sierpniu to żadna nowość.
Wykonałam ozdobę świąteczną bazując na wykrojnikach Marianne Design (poinsecje) i Spellbinders Labels One oraz użyłam pasującego do nich stempla-ramki ze sklepu Agateria. Ciemnoczerwony papier pochodzi z Galerii Papieru, a wspaniały ćwiek ze scrap.com.pl-u.
Poprzecierałam gdzieniegdzie, aby bardziej uwidocznić embossing, dodałam odrobinę brokatu i oto efekt.Inne linki