sobota, 31 marca 2012

A może decoupage?

Kiedy trafiłam na ten kurs Konstancji postanowiłam zrobić postarzane serduszko i powstało takie


a potem jeszcze takie, bo mnie serduszkowanie wciągnęło ;)


Postanowiłam też sprawdzić jak poradzą się z robieniem serduszka moje kursantki, a dodatkowo przygotowałam dla nich bazy kolczykowe, żeby technikę postarzania wypróbowały również przy robieniu biżuterii. Poniżej efekty ich pracy i duuużo zdjęć, mam nadzieję, że obejrzycie z przyjemnością :)Reverse stenceling - krok po kroku

Dziś moja kolej na przedstawienie kursu "krok po kroku". Ponieważ uwielbiam wykrojnikowe wycinanki to mój kurs będzie z nimi związany. Metoda, którą zaprezentuję znana jest pod nazwą reverse stenceling i trudno mi znaleźć polski odpowiednik może odwrotne szablonowanie...?
Czasem etykietka wycięta wykrojnikiem, aż się prosi o ciemniejsza obwódkę. Co prawda można wyciąć ręcznie odrobinę większą etykietę w ciemniejszym odcieniu, ale można zrobić to prościej.


Nasz wykrojnik kładziemy ostrzem do góry na kawałku papieru i tuszujemy całą powierzchnię. Można to zrobić gąbką lub bezpośrednio poduszką tuszu. Tym razem użyłam tuszu distress pumice stone.


Ostrożnie układamy wykrojnik na papierze, trzeba to zrobić delikatnie i uważać by nie przesunąć już wykrojnika, aby  nie pobrudzić papieru. Przepuszczamy kanapkę przez maszynkę najpierw wycinając, a następnie wytłaczając.


Tusz naniesiony na wykrojnik odbije się na papierze i uzyskamy następujący efekt. Oczywiście w zależności od rodzaju tuszu (pigmentowy/wodny/distress) otrzymamy inny rodzaj odbitej ramki.


Ta metoda przydaje się nie tylko do otrzymywania kontrastowego brzegu. Zobaczcie jak wyszło mi użycie reverse stenceling na wykrojniku-samochodzie. Górne auto zostało potuszowane po wycięciu i wytłoczeniu, a dolne zostało wycięte i wytłoczone potuszowanym wykrojnikiem.

Świąteczny spokój

Chciałam zrobić kartkę świąteczną dla odmiany obyć się bez typowej zieleni i żółci i postanowiłam użyć beżu i ecru. Wyszła mi taka stonowana kolorystycznie i spokojna kartka świąteczna. Kolejny raz wypróbowałam formę jaja i dodałam życzenia świąteczne Radosnych Świąt Wielkiej Nocy. Kartka powstała z papieru z Galerii Papieru.

środa, 28 marca 2012

Światecznie jajecznie

  Wszyscy robią jaja - robię i ja! ;) Kartki w tej formie jeszcze nie pokazywałam więc czemu i tego nie spróbować. Ponieważ nieszczęśliwie nie posiadam wykrojnika jajka, to skorzystałam z szablonu. Tło wycięte z papieru przedwiośnie przeszyłam ręcznie i poszarpałam krawędź, dodałam ozdobny border z koronką, kwiat i listki z zielonej strony tego papieru. Na końcu dodałam napis z agateriowego stempla, który ma tę zaletę, że jest maleńki i zawsze się zmieści.

piątek, 23 marca 2012

Powitanie wiosny

Pierwszy wiosenny weekend chciałabym powitać prawdziwie wiosenną kartką. Pastelowe kolory, romantyczny klimat i życzenia spełnienia marzeń. Mam nadzieję, że już niedługo będzie pięknie, zielono i kwitnąco dookoła. Mam nadzieję, że wprawiłam Was w wiosenny nastój tą pracą  :)
Kartkę zgłosiłam na wyzwanie Świata Pasji z paletą kolorystyczną.

wtorek, 20 marca 2012

Skrapuszko

Dziś pokażę maleńkie skrapuszko. To zadanie na jutro dla moich warsztatowych kursantek.
Notesik samoprzylepnych karteczek oprawiłam w Lekcję Miłości 6, dodałam wycięty kwiatek, parę listków i ćwieków - mała rzecz, a cieszy :)Mam nadzieję, że paniom się spodoba i już jestem ciekawa ich pomysłów. Po kartkach z hortensjami poradziły sobie świetnie z kartkami wielkanocnymi, a dziś pięknie ozdobiły świąteczne jaja.
Ci, którzy do mnie zaglądają pewnie pamiętają mój pomysł na zdobienie styropianowych jajek, właśnie ten sposób wykorzystałyśmy na dzisiejszych zajęciach, a wynik pracy można obejrzeć poniżej :)
niedziela, 18 marca 2012

Wiosenne żonkile

Zapraszam Was na kolejne agateriowe wyzwanie, tym razem temat to "Praca z kolorowanym elementem". Ja jako inspirację przygotowałam kartkę wiosenno-świąteczną z pokolorowanym promarkerami stemplem z Agaterii.

piątek, 16 marca 2012

Z podziękowaniami

Mam nadzieję, że podobnie jak ja cieszycie się już z weekendu. Nareszcie chwila oddechu!
W końcu miałam czas by zrobić kartkę, za pomocą której chcę wyrazić wdzięczność pewnej bardzo miłej osobie.Wykorzystałam agateriowy stempel z podziękowaniami, a całość pracy wykonałam z galeriowych papierów. Kartka jest mocno przestrzenna, a wisienka na babeczce połyskuje dzięki glossy accents.


wtorek, 13 marca 2012

Z parasolem

Sama siebie nie poznaję ostatnio! Kwiatki, retro, serwetkowe wzory! Nie wiem o co chodzi, ale jakoś tak mi wychodzi ;) Dzisiejsza kartka zrobiona na tle Lekcji Miłości 2 i Tajemniczego Ogrodu 11.


  Dziś prowadziłam warsztaty z paniami z Domu Samotnej Matki. Przygotowałam im do zrobienia kartkę, która wydawała mi się stosunkowo prosta w wykonaniu, a jednocześnie efektowna. Wykorzystałam motyw hortensji podpatrzony na blogu Agnieszki-Scrappassion. Panie pracowały oczywiście z papierami Galerii Papieru. Muszę przyznać, że zachwytom nad wzorami i kolorami nie było końca ;)


Poniżej można zobaczyć efekt dzisiejszych zajęć. Większość Pań miała pierwszą styczność z kartkowaniem i sądzę, że jak na pierwszy raz dały sobie świetnie radę. Poradziły sobie z ręcznym szyciem, postarzaniem brzegów i wykonaniem przestrzennego kwiatka.

piątek, 9 marca 2012

Bordowa kratka

W końcu i ten stempel do wykrojnika spellbinders labels two doczekał się użycia :) Odbiłam go ciemnoczerwonym tuszem, na środku na piance przykleiłam życzenia, dodałam ozdobną ramkę, gałązki i małego kwiatka ze sporym ćwiekiem - wszystko w tej samej kolorystyce. Dla kontrastu wszystko umieściłam na białym tle.

wtorek, 6 marca 2012

Z obrotowymi życzeniami

Kartka typowo męska, z retro samochodem, ale w świeżych niebiesko-zielonych kolorach. Ponieważ okrągły stempel, a właściwie jego zewnętrzna część, zawiera życzenia i chciałam żeby były widoczne w całości wymyśliłam ruchome kółko przymocowane ćwiekiem. Nakleiłam małe strzałki, żeby wskazać kierunek obrotu. Kartkę zrobiłam z papierów przedwiośnie 8 i herbatka dla dwojga 6.


poniedziałek, 5 marca 2012

Strzał w 40-tkę

Kolejna praca z serii nietypowych zamówień. Kartka na 40. urodziny myśliwego, miała być zabawna i w dodatku dostałam tylko takie malutkie foto.  Zadanie niełatwe i sporo czasu zajęło mi wymyślenie ciekawego pomysłu. Ostatecznie wyszła tak jak poniżej, na doklejenie rogów jubilatowi miałam oczywiście zgodę :P
Papier w kratkę jest z Galerii Papieru, a fakturowany karton ze scrap.com.pl.


piątek, 2 marca 2012

Kartka z zakładką

Mam dziś dla Was coś nietypowego - na pierwszy rzut oka zwykła kartka, a na drugi okazuje się, że kryje małą niespodziankę. W specjalnie przygotowane nacięcia wsunięta jest zakładka-tag. Na przodzie kartki nastemplowałam napis urodzinowy, a na odwrocie zakładki tę sentencję. Mam nadzieję, że taki rodzaj kartki 2 w 1 Wam się spodoba :) Urocze wiosenne papiery są z Galerii Papieru.Inne linki