piątek, 26 lipca 2013

Torebeczka

Mała torebeczka na małą słodycz lub inny drobny upominek. Pomysł nie jest moim autorskim, ale kiedyś ogromnie mi się spodobał i czekał na wykorzystanie. Do torebki przywiązałam mini tag z tym napisem. A jeśli potrzebujecie pięknych fioletowych papierów to zapraszam do Galerii Papieru po Fioletowe Fiołki w rozmiarze 30,5x30,5 :)wtorek, 23 lipca 2013

Letnie motyle

Na dworze gorąco, więc dziś coś prostszego, bez wielu warstw i w chłodnych kolorach. Użyłam papierów z kolekcji Miętowy Cukierek, Wielki Błękit oraz Usłane Różami. Cytaty na kartkach pochodzą z Agaterii.


sobota, 20 lipca 2013

Tagi 2013 - lipiec

W tym miesiącu wyzwanie tagowe wymagało użycia zamka błyskawicznego oraz kształtów geometrycznych. Kółka możecie zobaczyć na embossowanym tle, a zamek w postaci kwiatków, a jego fragment przytrzymuje również tasiemkę. Cytat to stempel z Agaterii.
Zapraszam Was również na blogi Caro78-Pysi i Skrzatkiwtorek, 16 lipca 2013

Pamiątka chrztu

Miałam za zadanie wykonać pamiątkę chrztu w większym niż normalnie robię formacie czyli A5. Do kartki musiałam zatem dołożyć specjalną kopertę. Dzięki Jutrzence udało mi się stworzyć delikatną całość, a czarno-białe zdjęcie ładnie mi się tu wkomponowało.


sobota, 13 lipca 2013

Zakładka na spinaczu - krok po kroku

Jakiś czas temu pokazałam turkusową zakładkę do książki zrobioną na bazie biurowego spinacza, a dziś chciałabym Wam pokazać jak taką zakładkę wykonać.


Potrzebne nam będą:
- spinacze biurowe, najlepiej duże - ja używam 70mm, ale myślę, że i takie 50mm się świetnie sprawdzą,
- pasek papieru scrapowego o wymiarach ok. 1,5x12cm (oczywiście można te wymiary sobie dobrać wg upodobań),
- kwiatek wykonany z tego samego papieru, u mnie ślimaczkowy z perełką w środku i drugi do podklejenia, ale może to być też kółeczko,
- cienka tasiemka (3mm) w dowolnym kolorze,
- sznurek,
- ozdobne tasiemki,
- perełki,
- napis "tu czytam" lub inny
- klej lub taśma dwustronna,
- nożyczki,
- zaokrąglacz rogów.


W pierwszym kroku składamy nasz pasek papieru na pół i nożyczkami przycinamy na kształt chorągiewki.


Następnie po stronie zagięcia zaokrąglamy rogi, można to zrobić albo specjalnym zaokrąglaczem, albo po prostu nożyczkami. Dzięki temu unikniemy zagnieceń papieru po założeniu etykietki na spinacz.


Rozkładamy naszą chorągiewkę i na środku przyklejamy klejem lub taśmą dwustronną kawałeczek 3mm tasiemki. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób wzmacniamy miejsce zagięcia i zapobiegniemy przypadkowemu zerwaniu papieru w czasie korzystania z zakładki.


Następnie przekładamy nasz pasek przez końcówkę spinacza i sklejamy obie strony.


Pozostaje nam dokończyć ozdabianie. Przyklejamy nastemplowany lub wydrukowany napis "tu czytam", ja przykleiłam na cienkiej taśmie piankowej. Przywiązujemy sznureczek, a na nim przyklejamy przygotowany wcześniej kwiatek lub inną ozdobę. Ja od spodu podkleiłam płaskim kwiatuszkiem, ale może to być też kółeczko z tego samego papieru.


Wykańczamy końcówki sznurka perełkami, przywiązujemy ozdobną tasiemkę w dobranym kolorze i zakładka gotowa.


A tak prezentują się zakładki w różnych kolorach. Do ich zrobienia użyłam papierów Wielki Błękit, Biała Róża, Kapuśniaczek Pastele oraz Cudowne Lata.

piątek, 12 lipca 2013

W kolorze zachodzącego słońca

Robiąc tę kartkę odeszłam trochę od moich, ulubionych ostatnio, pasteli i sięgnęłam po mocniejszy kolor. Stempel-ramkę odbiłam czarnym tuszem memento, a następnie wycięłam i wycieniowałam pomarańczowym distressem. Ramkę podkleiłam taśmą 3D, a wewnątrz umieściłam ten napis. Dodałam kwiat i liście. Te mniejsze pochodzą z tego zestawu, a większy liść wycięłam wykrojnikiem spellbindersa korzystając z techniki reverse stenceling - na czym polega pokazuję w tym kursie.


czwartek, 11 lipca 2013

Na ślub

Kartka ślubna z kolorowanym stemplem, z galeriowej Jutrzenki, z wycieniowanymi distressem kwiatami. Bardzo lubię bazę kartki z tego wykrojnika, jak ją wykonać pokazywałam tutaj.wtorek, 2 lipca 2013

Notes retro

Każdy, kto choć trochę zna moje prace wie, że styl retro nie należy do moich ulubionych. Ale dlaczego czasem nie spróbować jakiejś odmiany. Na moim biurku od dawna leżały sobie obrazki w starociowym klimacie, postanowiłam wykorzystać jeden z nich do ozdobienia notesu w formacie A6. Połączyłam papiery z kolekcji Miętowy Cukierek oraz Biała Róża, dodałam też tekturową ramkę i napis Anemone


Inne linki