piątek, 21 lutego 2014

Romantycznie

Oj coś ostatnio trzymają się mnie romantyczne klimaty ;) chyba wszystko przez Małe Kobietki z GP ;) Dodatkowo dostałam dziś przesyłkę z romantycznymi dziurkaczami i musiałam od razu wypróbować. Świetnie sprawdziła się na mojej kartce ta agateriowa rozetka i ten napis :)


wtorek, 18 lutego 2014

Kartka z niespodzianką

Kartka z pozoru zwykła, ale kiedy pociągniemy za umieszczony na górze uchwyt to wysuwają nam się jednocześnie dwa schowane skrzydełka. Pomysł podejrzałam kiedyś na youtube, ale zrobiłam swoją wersję i trochę się namęczyłam nad prototypem. Całość wykonana z romantycznych Małych Kobietek, świetnie pasowały mi tu małe karteczki znajdujące się w kolekcji.
Ćwieki z Craftmania.pl, biedronki to Elizabeth Crafts.
sobota, 15 lutego 2014

Mala pianistka

Kartka dla małej dziewczynki uczącej się gry na pianinie, na grafice co prawda fortepian, ale myślę, że można przymknąć na to oko ;)


piątek, 14 lutego 2014

Walentynkowy słoik

Nareszcie trafił w moje ręce stempel słoik! I to nie tylko słoik ale cały zestaw słoikowych stempli. Daje on tyle możliwości! Dziś w takim romantycznym, walentynkowym wydaniu. W zestawieniu z Małymi Kobietkami z GP.


wtorek, 11 lutego 2014

Różana miłość

Bardzo romantyczna kartka z bardzo romantycznych nowych papierów GP Małe Kobietki. Jej boki wycięłam moim nowym zlotowym nabytkiem - dziurkaczem MS floral vine. Dodałam nastemplowany cytat z Agaterii, tiul i wycinane różyczki, które znajdziecie na paskach dodawanych do nowej kolekcji.wtorek, 4 lutego 2014

Piracki składak

Kartka-składak (tri shutter card), którą zrobiłam specjalnie dla Michała - synka mojej kuzynki. Postawiłam na pirackie klimaty. Pokolorowałam stempel i wykonałam oryginalną składaną bazę kartki. Ozdobiłam ją papierami z kolekcji Czułe Słówka, Kapuśniaczek i Lekcja Miłości. Okazuje się, jak zwykle, że z galeriowych papierów można wybrać coś na każdą okazję ;)sobota, 1 lutego 2014

Aniołek - krok po kroku

Przygotowałam dla Was dziś kurs pokazujący jak krok po kroku wykonać takiego małego aniołka do zawieszenia.


Do jego wykonania potrzebujemy:
1. Wyciętą serwetkę lub zwykłe koło z papieru. U mnie to serwetka French Pastry Doily Cheery Lynn o średnicy 10,5cm.
2. Wycięte z białego papieru skrzydełka, ja wycięłam wykrojnikiem Whiff of Joy angel wings, ale można je z powodzeniem wyciąć ręcznie.
3. Perełki w 3 rozmiarach - duża na głowę anioła o śr. 1,5cm, średnia i dwie malutkie na rączki (można wykorzystać inne korale np. pomalować je na biało farbą akrylową, główkę można też zrobić z filcowej kuleczki).
4. Dwa dziurkacze kółka o śr. 1,5cm i 2,5cm - potrzebne do zrobienia aureoli.
5. Biały sznurek.
6. Nożyczki.
7. Klej.
8. Spinacz biurowy lub do bielizny.
9. Patyczek lub ołówek.


Do zrobienia sukienki anioła potrzebujemy wycinek koła trochę mniejszy niż połowa. Odcinamy go od serwetki nożyczkami.


Przeciągamy serwetkę między ołówkiem/patyczkiem a palcem, żeby ją lekko zagiąć. Ułatwi nam to formowanie sukienki.


Zwijamy serwetkę w stożek, sklejamy (pomagamy sobie łapiąc dół spinaczem).


Przez otworek na górze stożka przeciągamy końcówki złożonego na pół sznurka. Nawlekamy średnią perełkę i zawiązujemy. Dzięki temu mamy zabezpieczoną przed wysunięciem zawieszkę.


Nawlekamy na sznurek dużą perłę, która będzie stanowiła głowę aniołka. Ja dodatkowo posmarowałam czubek stożka klejem. Dzięki temu główka nie będzie spadać na boki i takiego aniołka możemy również postawić, nie tylko powiesić.


Za pomocą dwóch dziurkaczy kółek robimy pierścień - aureolę. 
Przygotowujemy też rączki anioła nawlekając dwie małe perełki na kawałek sznurka i zawiązując supełki po dwóch stronach. Ja dodałam jeszcze mały kołnierzyk.
Wszystkie elementy przyklejamy z tyłu sukienki jak na poniższym zdjęciu.


Pozostaje nam dokleić anielski atrybut czyli skrzydła :) Zamaskują one wszystkie przyklejone z tyłu sukienki elementy. I oto aniołek gotowy.


Życzę powodzenia w tworzeniu własnych aniołów i inwencji w ich ozdabianiu.
Hogata

Inne linki