piątek, 28 marca 2014

Parawanik dla siostry

Dziś drugi zrobiony przeze mnie parawanik, tym razem wykonany dla mojej siostry. Zdjęcia uzupełniłam napisami z tego oraz tego zestawu stempli i dodałam również ten cytat, wszystko odbiłam tuszem memento gray flannel.czwartek, 27 marca 2014

Pudełeczka bardzo mini

Trzy mini pudełeczka na biżuterię. Zmniejszyłam wymiary pudełek, które kiedyś robiłam w większej wersji, taj aby pasowały do rozmiarów biżuterii, która ma być w nich ukryta.
Jak zrobić trójkątne pudełko pokazywałam tutaj, a poduszkowe w tym kursie.
wtorek, 25 marca 2014

Wielkanocna doniczka

W ramach galerowego tygodnia inspiracji wielkanocnych przygotowałam taką wiosenną dekorację doniczki stokrotek. Osłonkę i królika wykonałam z najnowszej kolekcji Deszczowa Piosenka.Osłonkę przygotować jest bardzo prosto. Potrzebujemy dwa paski papieru długości 30cm, o szerokości równej wysokości naszej doniczki.
Paski bigujemy na całej długości co 1 cm. Składamy w harmonijkę i sklejamy ze sobą na zakładkę na jednym końcu. Dopasowujemy długość naszej osłonki do obwodu doniczki i albo przycinamy nadmiar, albo doklejamy kolejny pasek papieru. Sklejamy wolne końce papieru i gotowe.
Taka osłonka jest bardzo prosta i tania w wykonaniu :)

piątek, 21 marca 2014

Jajo z koronką

A w roli koronki odciśnięta w masie plastycznej agateriowa rozetka. Kolejny raz łącze stemple z masą, a jeżeli chcecie zobaczyć jak to się robi, zapraszam na pokaz na łódzkim Skrapowisku w przyszłą sobotę. Oczywiście Agateria będzie też tam gościć ze swoim stoiskiem.


wtorek, 18 marca 2014

Wielkanocne jajo

Wielkanocne, wiosenne jajo powstało z papierów Deszczowa Piosenka, trawki wycięłam z papieru Zimowa Opowieść wykrojnikami Grassland Border Poppystamps oraz Grass Impression Obsession.Wykorzystałam grafikę z działu Wielkanoc - środki kwiatów zaznaczyłam perełkami w płynie Rangera. 


niedziela, 16 marca 2014

Parawanik dla Justyny

Podpatrywałam wczoraj warsztaty prowadzone przez Enczę i dziś wpadłam na pomysł, by taki parawanik zrobić na urodziny mojej bratowej Justyny. Trochę późno się zabrałam za robotę i takiego tempa przy robieniu pracy dawno nie pamiętam ;)
Wykorzystałam papiery Aż nastanie świt, ramkę z masy plastycznej MS oraz stemple Agaterii (cytat i napis z tego zestawu) odbite tuszem Memento Gray Flannel

piątek, 14 marca 2014

Wesołe zające

Dziś Wielkanoc na wesoło za sprawą bujających się w parasolu zajęcy ;) W kartce udział wzięły: stemple Agaterii - rozetka oraz napis z tego zestawu,  najnowsze papiery z Galerii Papieru - Deszczowa Piosenka, zajączkowe wykrojniki impressions obsessions rabbits, parasol die damics umbrella oraz trawka grassland border poppystamps.http://galeriapapieru.com.pl/pl/c/Deszczowa-piosenka/224

wtorek, 11 marca 2014

Zajączek eko

Na tle galeriowego papieru z kolekcji Usłane Różami II umieściłam zająca wyciętego ze zwykłej falistej tektury, którą potraktowałam lekko białą farbą. Całość uzupełniają przebiśniegi, jak je zrobić pokazywałam w tym poście.


sobota, 8 marca 2014

Card in box - kurs

Ostatnio dużo dostaję pytań o to jak zrobić card in box - czyli pudełko-kartkę. Choć podawałam już link do jednego z wielu kursów w sieci, to jednak postanowiłam pokazać Wam jak go zrobić. To moje proporcje boxa, które najbardziej mi odpowiadają, ale możecie dobrać wymiary wg własnego uznania.
Ta forma jest o tyle ciekawa, że chociaż bardzo przestrzenna daje się złożyć i schować do koperty.


 
Do wykonania bazy potrzebujemy:
- papier scrapowy, wizytówkowy lub inny sztywny karton,
- coś do cięcia i bigowania,
- nożyczki,
- klej,
- długa pęseta ułatwi nam pracę.


Przycinamy papier i zaznaczamy linie zagięć wg przygotowanego poniżej schematu.Dodatkowo zaokrągliłam rogi klapek. Przycinamy 2 wąskie paski papieru i zaginamy je w kształcie litery "Z".


Sklejamy pudełko w zaznaczonym miejscu i zaginamy 3 klapki do dołu, jedna pozostaje niezagięta.


Teraz wystarczy wkleić wewnątrz pudełka paski, na których będziemy później przyklejać kompozycję. Pomagamy sobie w tym długą pęsetą. I bazę mamy już gotową.


Pozostaje nam ozdabianie. Przyklejamy elementy kompozycji na przedniej, tylnej ściance oraz na poprzecznych paseczkach. Najlepiej gdy pierwsza warstwa jest najniższa, a ostatnia najwyższa. Niektóre elementy możemy przyklejać na paskach przeźroczystej folii.
Tak mój ozdobiony box wygląda z góry:


A tak w całej okazałości:


Życzę powodzenia w tworzeniu własnych pudełko-kartek. Dodam tylko, że zawsze pozwalam na inspirowanie się moimi pracami, ale proszę też o podanie źródła inspiracji. O ile sama baza pudełka nie jest moim autorskim pomysłem, to już jego wypełnienie wymyśliłam sama i myślę, że każdy znajdzie wiele własnych, ciekawych sposobów na piękne zagospodarowanie swojego boxa. 
Pozdrawiam serdecznie, Hogata

piątek, 7 marca 2014

Wielkanocny box

Pora na kolejną pudełko-kartkę, tym razem w wydaniu wielkanocnym. Kolory, jak widać, pastelowe i wiosenne, zajączki i pisanki. Kolorowe jajka to stemple z tego i tego agateriowego zestawu, użyłam też tego okrągłego stempla. Trawka i zajączki to wykrojniki impressions obsession.


wtorek, 4 marca 2014

Kartka-pudełko

Od kiedy zobaczyłam tę ciekawą formę kartki, wiedziałam, że na pewno ją wypróbuję i przed oczami miałam pomysł na dziecięcą kompozycję. Powstał więc przestrzenny kształt z suszącymi się w ogrodzie dziecięcymi ubrankami. Pudełko powstało z Kapuśniaczka Pastele oraz z Małych Kobietek. Okrągły stempel pochodzi z Agaterii.
Inne linki