wtorek, 31 grudnia 2013

Dla chlopczyka

Musiałam szybko wykonać kartkę dla dwuletniego chłopczyka. Kartka miała być wesoła i bardzo kolorowa. Z pomocą przyszły jak zwykle niezawodne papiery z GP, tym razem Letni Czas.


piątek, 27 grudnia 2013

Teleskopowa z miasteczkiem

I jeszcze jedna kartka teleskopowa. W  biało-czerwonej kolorystyce, z zaśnieżonym miasteczkiem i tym napisem z Agaterii. Połyskuje brokatem, choć na zdjęciach tego tak dobrze nie widać.
poniedziałek, 23 grudnia 2013

Zawieszki świateczne z masy Marthy Stewart - kurs

Dziś kurs, który przygotowałam specjalnie dla Scrap & Art.


Do wykonania zawieszek potrzebujemy:
1. masę plastyczną Marthy Stewart,
2. dowolne stemple (u mnie koronkowa rozeta, norweskie bordery i pismo),
3. tusze (wodne lub pigmentowe),
4. przedmiot do rozwałkowania masy (tu patyczek z zestawu startowego MS),
5. foremki do ciasteczek w świątecznych kształtach.


Masę ugniatamy i rozwałkowujemy na placek grubości ok. 5mm.


Tuszujemy stempel (lub jego fragment) wybranym kolorem tuszu i odciskamy w masie.
Możemy oczywiście odbijać też stemple nie tuszując ich, otrzymamy samo wytłoczenie, które również jest efektowne.


Delikatnie odrywamy stempel od masy i mamy pięknie odbity i jednocześnie wytłoczony wzór.


Następnie za pomocą foremki wycinamy dowolny kształt.


Pozostawiamy masę do wyschnięcia. Możemy lekko obciążyć elementy jakimś płaskim przedmiotem, żeby nie odkształciły się w czasie schnięcia. I otrzymujemy np. takie ozdoby.


Otworki do zawieszenia ozdób możemy zrobić jeszcze w mokrej masie, ale ja proponuję poczekać aż wyschnie i wykonać estetyczne dziurki za pomocą dziurkacza.


Na koniec wystarczy dodać gładkie lub ozdobne sznureczki bądź tasiemki. Gotowe ozdoby prezentują się o tak:

piątek, 20 grudnia 2013

Tagi 2013 - grudzień

Niestety to już ostatni tag w naszej całorocznej zabawie :( Ależ ten czas zleciał! Smutno mi trochę, że to już koniec :( Chciałabym podziękować kochanej Rudlis za organizację przedsięwzięcia, wymyślnie ciekawych wyzwań i koordynowanie wszystkiego! Wielki buziak :*  
Oraz oczywiście wszystkim dziewczynom, które wytrwały do końca i nie odpuściły :)
Żegnamy się tagiem mroźnym, zimowym, ale bez elementów świątecznych. Mój z cytatem z Agaterii i dużą ilością brokatu. Skrzy pięknie, choć może zdjęcie tego nie oddaje.
 No i po raz ostatni zapraszam na blogi Caro78 i Skrzatki i do tagowej galerii.


środa, 18 grudnia 2013

Kameleonki

Dziś na Politechnice w Opolu jeździł sobie robot Kameleon i rozwoził upominki ;) Słodkie paczuszki, pudełeczko na nie i logo dla robota były mojego pomysłu i wyglądały o tak:


wtorek, 17 grudnia 2013

Ptaszek pod jemiołą

Ptaszek zamknięty w klatce wykonanej z papierów Aż nastanie świt. Klatkę ozdobiłam ozdobnym borderem z masy plastycznej. Sam ptaszek i gałązki jemioły są pokryte brokatem.poniedziałek, 16 grudnia 2013

Świąteczne ozdoby

Tym razem wykonane nie z papieru, a z masy plastycznej. Masę rozwałkowałam i odbijałam w niej agateriowe stemple. Użyłam tej wspaniałej rozety, zimowych borderów 16 oraz 19, a także napisów z tego zestawu. Część stempli potuszowałam przed odbijaniem. 


wtorek, 10 grudnia 2013

Piernik z cukrem

Piernikowa zawieszka obsypana brokatowym cukrem zawisła na gałązce. Pierniczek wykonany jest z masy plastycznej, w której odbiłam agateriowe stemple, a następnie wycieniowałam serce brązowym tuszem. Wykorzystałam papiery z kolekcji Zimowa Opowieść oraz ten świąteczny arkusz. Napis to tekturka Anemone. Serwetki wycięłam wykrojnikiem Cheery Lynn French Flair Doily Stack.


piątek, 6 grudnia 2013

wtorek, 3 grudnia 2013

niedziela, 1 grudnia 2013

Bombki z perłą

Kolejne bombki, tym razem wykonane za pomocą wykrojnika Nellie's. Jak widać możecie użyć ich spokojnie do wykonania przestrzennych bombek w zastępstwie wykrojników spellbinders. Papiery to wznowienie Aż Nastanie Świt z GP.


Inne linki